Odetchnij z ulgą – walka z chorobami płuc i alergią

Edukacja medyczna
Data: 08.04.2018 godz. 00.00

Wystartowała kolejna edycja kampanii Warsaw Press o zdrowym oddechu, tym razem pod odświeżonym tytułem „Odetchnij z ulgą – walka z chorobami płuc i alergią”. Patronat nad tegoroczną edycją objęło Polskie Towarzystwo Alergologiczne, Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych, a także Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych-Partner Merytoryczny Kampanii „Odetchnij z ulgą-walka z chorobami płuc i alergią”

„Celem kampanii jest szeroka edukacja na temat chorób pulmonologicznych i alergii – ich przyczyn, diagnostyki i możliwości leczenia. Zależy nam na zwróceniu szczególnej uwagi społeczeństwa na temat wszelkich udogodnień dla alergików coraz częściej dostępnych na rynku, a także nowoczesnych możliwości leczenia chorób układu oddechowego. Podejmujemy kwestię codziennych wyrzeczeń i problemów, z jakimi borykają się chorzy. Chcemy również zwrócić uwagę na profilaktykę, by każdy z nas mógł „Odetchnąć z ulgą” i cieszyć się zdrowym oddechem każdego dnia.” @WarsawPress.

Kampanię otwiera wypowiedź Profesora Władysława Pierzchały, Prezesa Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc na temat wyzwań współczesnej pulmonologii i świadomości Polaków w kontekście chorób płuc.  Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Profesor Zbigniew Bartuzi opowiada, jak ważnym krokiem w leczeniu alergii jest odpowiednia diagnoza i szczegółowy wywiad z pacjentem, a także o tym, co najczęściej nas uczula i dlaczego kwiecień jest miesiącem szczególnie trudnym dla alergików.

Profesor Roman Nowicki Przewodniczący Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych wyjaśnia, czym jest atopia oraz w jaki sposób łączy ona alergię i astmę.  Na dedykowanej kampanii stronie -oddech.warsawpress.com, znajdziemy też rozmowę z mamą małego atopika, która szczerze opowiada o codziennej walce z chorobą dziecka.

W kampanii podjęto również aktualny ostatnimi czasy temat stanu powietrza atmosferycznego i jego wpływu na zdrowie i życie człowieka. Dr hab. inż. Grzegorz Majewski opowiada, co możemy zrobić, by faktycznie można było powiedzieć, że oddychamy czystym powietrzem natomiast dr med. Piotr Dąbrowiecki wyjaśnia, na czym polega profilaktyka i leczenie w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc  i zachęca do regularnych badań spirometrycznych.

Dr n. med. Łukasz Labus ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na łamach kampanii wyjaśnia czym jest bezdech senny, jakie są jego objawy, możliwości leczenia, a także jakie skutki niesie ze sobą nieleczona choroba.

Wszystkie artykuły można przeczytać na www.oddech.warsawpress.com. W poniedziałkowym wydaniu (09.04.2018) Gazety Wyboczej, znajdziecie specjalny dodatek poświęcony Kampanii.

Zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz