Darmowe wydawnictwa PTCA

Magazyny "ATOPIA", Pakiet Informacyjny AZS. Pobierz!

Zamknięte Grupy Wsparcia Rodziców i Pacjentów

Potrzebne wsparcie? Dołącz!

Forum Atopowe

Uruchomiliśmy dla Was Forum Atopowe - czytaj więcej>>>

Aplikowanie emolientów-poradnik

Dowiedz się z naszego poradnika, jak prawidłowo nakładać emilient na ciało

AZS dlaczego swędzi, piecze, pęka ?

Tego oraz wielu innych rzeczy dowiesz się z wywiadu z dermatologiem

Zapraszamy Firmy do współpracy

Przejrzyj nasze Projekty i mów silnym głosem do 32.000 rodzin atopowych w Polsce

AZS w Pytanie na Śniadanie

W studio o AZS i leczeniu, Mama Antoniny oraz dermatolog dziecięcy dr. Bartek Pawlikowski (VIDEO)

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco! I Poradniki I Nowości I Kwartalnik "Atopia" I Ogłoszenia o badaniach I Publikacje naukowe I Projekty specjalne I

Please enable your javascript to submit this form

Zapisz się! bezpośrednio po rejestracji otrzymasz od nas bezpłatnie dostęp do pobrania ważnych publikacji PTCA

Najnowsze artykuły

Z okazji 4. urodzin Grupy Wsparcia dla rodziców dzieci z AZS, zapraszamy do wspólnej akcji Xera Calm A.D i Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych!
ABC ATOPII. Poradnik dla opiekunów i pedagogów – wspólny projekt PTCA i marki Eau Thermale Avène-zapytaj o Poradnik Twojego lekarza prowadzącego!
Kąpiel podchlorynowa LEAD:Wykonywane 2-3 razy w tygodniu kąpiele w roztworze podchlorynu sodu pomagają złagodzić stany zapalne i zapobiegać zakażeniom skóry, poprzez ograniczanie kolonizacji bakterii na skórze atopowej.
Jak leczyć Atopowe Zapalenie Skóry Stanowisko ekspertów Sekcji Dermatologicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Sekcji Alergologicznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, w sprawie leczenia atopowego zapalenia skóry-Konsensus 2018 r.
Wydanie świąteczne naszego Magazynu "Atopia", nr 4/2018 jest już dostępne do pobierania i czytania. O czym przeczytacie w najnowszym wydaniu?
Drodzy Pacjenci,  Firma Pierre Fabre Dermo-Cosmetique jako producent produktów do pielęgnacji skóry wrażliwej, stawiający pacjenta i jego potrzeby w centrum uwagi, chciałaby zaprosić Państwa do bliskiej współpracy, której celem byłoby stworzenie produktów spełniających Państwa oczekiwania.
More inNewsy  

Partnerzy wspierający

 

       
 

 

 

 

 

Febumed Preparaty dr Michaels

     
       
       
   

  

ATOPIA TV

SiteLock    Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych

    Ul.Suwak 4  I 02-676 Warszawa  I  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. I tel. +48 504 415 416 I NIP: 9512420023 

    Nr rachunku bankowego ING Bank Śląski: 70 1050 1012 1000 0090 3105 9893                                        

 Copyright© 2016 PTCA

 

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA) planuje  rozpoczęcie serii spotkań wyjazdowych dla rodzin z dziećmi z AZS lub dla dorosłych z AZS. Zarówno dzieci jak i dorośli od dawna zgłaszają potrzebę wspólnego spędzania czasu.

Do tej pory na polskim rynku mieliśmy do czynienia tylko z kilkugodzinnymi spotkaniami organizowanymi  przez Fundację Alabaster w ramach programu Halo! ATOPIA, które tylko  do pewnego stopnia odpowiadały na te potrzeby. Ze względu jednak, na ich krótki czas trwania, nie dawały możliwości lepszego poznania się, pełnej wymiany doświadczeń, czy konfrontacji swoich spostrzeżeń po spotkaniach ze specjalistami lub po warsztatach.

Ze względu na zbieżność celów, wspólnie z władzami Fundacji Alabaster (Pani Prezes Monika Wyrzykowska została przez władze PTCA zaproszona do współpracy przy współtworzeniu naszego projektu), PTCA podjęło stosowne kroki oraz wspólnie 
uznaliśmy, że organizacja spotkań pozwalających na integrację osób z atopowym zapaleniem skóry i ich rodzin jest jednym z istotnych zadań, jakimi chcemy się zając.

 

 W czym może pomóc wspólny wyjazd?

 

 

Dla chorego dziecka:

 

-          pomoc w zrozumieniu choroby, nauka radzenia sobie z jej objawami oraz radzenia sobie w różnych środowiskach, poza domem;

-          wsparcie psychologiczne, pomoc we wzmocnieniu poczucia własnej wartości, pokonaniu lęków, praca nad samodzielnością.

 

Dla rodziców:

 

-          złagodzenie codziennego zmęczenia, obciążenia związanego z opieką nad chorym dzieckiem;

-          zajęcia obniżające poziom stresu;

-          oswojenie choroby, obniżenie poczucia bezradności, złości, czy pozbycie się potrzeby wypierania faktu istnienia choroby w naszym życiu;

-          pozyskanie nowej cennej wiedzy i doświadczeń od innych.

 

Wspólne wyjazdy, weekendowe, lub wakacyjne, obejmowałyby m.in. zajęcia z psychologiem, warsztaty arteterapeutyczne i dramowe, relaksację, wspólne gotowanie, konsultacje lekarskie.

Będziemy się starali znajdować takie lokalizacje, które pozwolą na korzystanie z konsultacji lekarskich, specjalnych zabiegów lub kąpieli w wodach leczniczych. Mamy nadzieję, że spotkania pozwolą spojrzeć na własną sytuację rodzinną w inny sposób, odnaleźć inne metody radzenia sobie z problemami codziennymi. Przyjrzymy się mechanizmom, które pojawiły się w rodzinie  w związku z chorobą. Porozmawiamy o tym jak szukać pomocy z zewnątrz.

 

Pamiętajcie, wspólnie możemy więcej !

 

Tym samym, benefitem dla Członków Stowarzyszenia będzie pierwszeństwo w zapisch do uczestnictwa w organizowanym wypoczynku wspólnym, w niektórych przypadkach Stowarzyszenie może pokrywać koszty uczestnictwa dla rodzin najbardziej potrzebujących.

 

 

Udostępnij stronę znajomym