Rekomendacje produktowe od PTCA

Z dumą przedstawiamy Znak Rekomendacji Produktowej Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych.

Docelowo ten znak będzie kojarzony przez odbiorcę docelowego jako znak jakości i skuteczności wyrobu medycznego lub innego produktu (np. dermo kosmetyk), który będzie można znaleźć na opakowaniach produktów dla atopików i alergików.

PTCA w ramach działalności statutowej, podjęło się misji sprawdzania, testowania i weryfikowania skuteczności produktów, które oferowane są na rynku i komunikowane jako produkty skierowane do alergików i atopików.

Jak testujemy produkty?

Zgłoszone do testów produkty podlegają 2 torowej weryfikacji. W pierwszej kolejności, produkt (pula produktów) udostępniany jest bezpłatnie do szerszego grona zainteresowanych (pacjenci i opiekunowie chorych dzieci) - Członkowie PTCA oraz użytkownicy Grup Wsparcia, stosują produkt, po czym wypełniają ankiety oceniające. Na dzień dzisiejszy PTCA w ramach różnych Grup Wsparcia, bazy swoich członków, dociera z komunikatem do ponad 30.000 rodzin atopowych.

Ta część weryfikacji nie wpływa bezpośrednio na ostateczną decyzję o przyznaniu bądź nieprzyznaniu certyfikatu rekomendacji dla danego produktu. Ta część stanowi dla Producenta źródło informacji o produkcie od jego rzeczywistych użytkowników jak i również stanowi doskonałą okazję dla użytkowników do bezpłatnego przetestowania i zapoznania się z produktem.

Rekomendacja Rady Naukowej PTCA
Drugi poziom weryfikacji, prowadzony jest przez Radę Naukową PTCA, gdzie największe autorytety medyczne, wraz z pacjentami przeprowadzają testy aplikacyjne i wspólnie oceniają jakość oraz skuteczność produktu.

Firmy, które zgłosiły produkt do testów, po pozytywnej weryfikacji, otrzymują certyfikat (dla konkretnego produktu), który uprawnia do uzyskania tytułu; "Produkt Rekomendowany przez Radę Naukową PTCA" oraz do używania naszego znaku graficznego np. na opakowaniu. Wizualizacja znaku graficznego rekomendacji stanowi ilustracja do tego artykułu.

 

- PTCA co do zasady będzie komunikował informacje o przyznaniu Rekomendacji produktowej dla produktu na łamach Magazynu „ATOPIA” (czytelnictwo pierwszego wydania kształtuje się na poziomie ponad 63.000 czytelników). Magazyn 'Atopia" można pobrać TU


- Lista produktów, które otrzymały Rekomendację Produktową znajduje się też w portalu PTCA i można ją odnaleźć TU

 Chcesz aby Twój produkt uzyskał Rekomendację PTCA, cdertyfikat i prestiżowe logo rozpoznawalne przez grupę odbiorców?

 

Firmy zainteresowane zgłoszeniem swoich produktów do testów, poprosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Udostępnij stronę znajomym