Wydawnictwa PTCA

<iframe style="width:550px;height:350px" src="http://anyflip.com/bookcase/cleod/red"  seamless="seamless" scrolling="no" frameborder="0" allowtransparency="true" allowfullscreen="true" ></iframe>

Temat anafilaksji jest bardzo istotny dla wszystkich alergików. Wstrząs anafilaktyczny to ostra i nagła reakcja powodująca bezpośrednie zagrożenie życia. Charakter i specyfika "programów śniadaniowych" nie pozwoliły na demonstrację w jaki sposób przeprowadzić prawidłowo injekcję epinefryny, za pomocą auto-strzykawki Epipen.

Temat jest na tyle istotny oraz propagowanie wiedzy w tym zakresie jest wielce pożądane, dlatego też Władze Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych, podjęły decyzję o uruchomieniu ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który zakłada wyedukowanie kadry wychowawczej w żłobkach i przedszkolach w całej Polsce, w zakresie poprawnego stosowania autozastrzyku z adrenaliną, w sytuacji gdy podopieczny znajdzie się w sytuacji nagłego wstrząsu anafilaktycznego.

 

Cały odcinek "Pytanie na Śniadanie", w którym poruszano temat wstrząsu anafilaktycznego, można obejrzeć, klikając w ten LINK

 

Wg badań, w każdym roku do wstrząsu anafilaktycznego dochodzi u 3% ludzi.

Zgodnie z powyższym zapraszamy chętnych do współpracy i zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

1) Rodzice dzieci zagrożonych anafilaksją

Zakładamy, że w ramach Projektu w pierwszej kolejności wraz z producentem Epipen Junior - przeszkolimy możliwie najszerszą grupę rodziców z całej Polski. Po przebytych szkoleniach, rodzice będą już w swoich rodzinnych miastach, przy wsparciu organizacyjno-merytorycznym PTCA -  szkolić bezpośrednio kadrę wychowawczą.

 

2) Firmy

Zapraszamy do współpracy każdy podmiot, który chciałby wesprzeć finansowo oraz organizacyjnie nasze Stowarzyszenie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Szkoleń dot. umiejętności reagowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia alergików.

 

>>> Podobał się artykuł ? Sprawdź nasz kwartalnik "Atopia" - wszystkie numery, bezpłatnie do pobrania TUTAJ

>>> Chcesz więcej informacji i benefitów od PTCA? Zostań Członkiem PTCA (członkostwo jest bezpłatne). Zarejestruj się  TUTAJ

Udostępnij stronę znajomym