Rusza projekt „THE DOORS – otwieramy drzwi do nowej pracy” dla osób dorosłych z atopią i łuszczycą

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych rozpoczyna nabór do projektu aktywizacji zawodowej osób dorosłych z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą  „THE DOORS – otwieramy drzwi do nowej pracy”. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Zwyczajnie Aktywni”.

 

 

POLSKIE TOWARZYSTWO CHORÓB ATOPOWYCH-ORGANIZATOR PROJEKTU

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych jest młodą organizacją, zrzeszającą osoby, które od wielu lat, każda na swój sposób, mają kontakt z atopowym zapaleniem skóry. PTCA aktywnie wspiera rodziny dotknięte problematyką chorób atopowych i buduje narzędzia do komunikacji wewnątrz środowiska rodziców, jak i na zewnątrz, we współpracy z profesjonalną grupą lekarzy alergologów, dermatologów pediatrów w Polsce.

Powołanie Stowarzyszenia wynikało z narastających potrzeb i wyzwań, jakie przed rodzinami stawia codzienność w zmaganiu się z chorobami atopowymi. Koszty leczeń, jak również trud w zapewnieniu właściwych preparatów, w połączeniu z niską świadomością społeczną w zakresie chorób skóry i alergii, powodują osamotnienie i zagubienie w walce z zaostrzającymi się skutkami chorób atopowych. Stowarzyszenia stanowi o rzetelnej pomocy i wsparciu dla rodzin, oraz fachowym doradztwie i dialogu ze środowiskiem lekarskim.

 Kliknij i obejrzyj film wprowadzający do Projektu

 

 

 

 

DOROŚLI  Z ATOPOWYM ZAPALENIEM SKÓRY

Choroba ta głównie dotyka dzieci, co spowodowało, że organizacje i instytucje zajmujące się nią kierują swoje propozycje głównie do tej grupy wiekowej. Dorośli z AZS, których jest obecnie ok. 2 % społeczeństwa mają trudności w znalezieniu miejsca, czy oferty, która pomagałaby im w radzeniu sobie z trudnościami jakie ta choroba ze sobą niesie. Mówimy o pogorszonym wyglądzie, braku wiary w siebie, depresji, wycofaniu z życia społecznego w tym utraty lub rezygnacji z wykonywanej pracy, a w konsekwencji problemów finansowych, a koszty leczenia tej choroby sięgają 2 tys. miesięcznie.

 

PROGRAM ZWYCZAJNIE AKTYWNI

Program „Zwyczajnie Aktywni” powstał w 2013 roku w trosce o poprawę codziennego życia pacjentów chorych na autoimmunologiczne choroby zapalne z obszaru dermatologicznego, gastroenterologicznego, reumatologicznego oraz osób zakażonych HCV. Ideą programu „Zwyczajnie Aktywni” jest wsparcie organizacji, a poprzez ich działania, pomoc pacjentom w zwiększeniu ich szans na utrzymanie dotychczasowej aktywności zawodowej i jej ewentualny rozwój. Dla osób przewlekle chorych bowiem obok leczenia farmakologicznego i rehabilitacji, ważnym elementem terapii i jednym z głównych czynników, które pomagają chorym uwierzyć we własne możliwości jest podjęcie lub kontynuowanie pracy.

 

PROJEKT THE DOORS – OTWIERAMY DRZWI DO NOWEJ PRACY

 

Chcemy pomóc 12 osobom z AZS i łuszczycą (projekt główny):

-         zmienić postrzeganie siebie,

-         oderwać się od myślenia, że to choroba warunkuje nasze miejsce w społeczeństwie i, że nie mamy możliwości zmiany tej sytuacji,

-         nauczyć się dostrzegać i doceniać swoje umiejętności,

-         nauczyć się prezentować to kim naprawdę jesteśmy, a nie to co może z nas zrobić choroba,

-         zdobyć wiarę w posiadanie wpływu na własne losy,

-         nauczyć się dbać o siebie,

-         poznać jaki rodzaj pracy byłby dla każdej z nich najlepszy.

 

Pomożemy też dodatkowo 20 innym osobom, które nie mogą uczestniczyć w projekcie głównym, oferując 20 darmowych konsultacji psychologicznych z ukierunkowaniem na porady zawodowe.

 

Uczestnicy, czyli kogo i jak zapraszamy do udziału?

 

Zapraszamy osoby w wieku produkcyjnym, obecnie niepracujące, a pragnące znaleźć pracę oraz takie, które chcą obecną pracę zmienić. Każdy potencjalny uczestnik w pierwszej kolejności powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy (poniżej przycisk do formularza), a dalszej kolejności wybrani kandydaci odbędą rozmowę kwalifikacyjną, osobiście lub przez Skype, z Trenerem oraz psychologiem. Dajemy pierwszeństwo osobom niemającym obecnie zatrudnienia.

 

 

  Kliknij ikonkę i sprawdź szczegółowy harmonogram projektu

 

 

Kliknij w ikonkę i sprawdź lub pobierz Regulamin Projektu

 

 

Kiedy i co ma się dziać?

 

Startujemy we wrześniu! 

 

01/08-20/09          Rekrutacja Uczestników Projektu (online)

 

30/09-01/10         Warsztaty „Siebie widzę” prowadzone m.in. metodą dramy  przez Monikę Wyrzykowską i Agnieszkę Bartczak (Warszawa)

 

11/09 – 27/10      Konsultacje indywidualne z dermatologiem, psychologiem i  

  doradcą zawodowym (Warszawa)

 

28/10                    Warsztaty z autoprezentacji z Elizą Gniado i Moniką Wyrzykowską   (Trójmiasto)

 

29/10 (4 godz.)    Warsztaty z wizażystkami marki  AA (Trójmiasto)

 

29/10 (2 godz.)    Podsumowanie projektu, warsztaty z Moniką Wyrzykowską i   

  Agnieszką Bartczak (Trójmiasto)

 

30/10                    Kurs własnoręcznego przygotowywania kosmetyków ze specjalistami marki Oillan

 

30/10                    Zwiedzanie linii produkcyjnej kosmetyków do cery ze skłonnościami do alergii-Firma Oceanic S.A (Trójmiasto)

 

DOSTĘP DO NAŚWIETLANIA LAMPĄ UV109 FIRMY WALDMANN (PROMIENIOWANIE UVB)

Przez cały czas trwania warsztatów, Uczestnicy mają dostęp do bezpłatnego naświetlania promieniowaniem UVB, lampą przenośną Firmy Waldmann. Lampę użyczyła Klinika leczenia łuszczycy oraz AZS - FEBUMED

 

POMIAR SATURACJI ORAZ KURS  UŻYCIA AUTOSTRZYKAWKI EPIPEN

Uczestnicy Kursu w ramach warsztatów, zapoznają się z działaniem i sposobami pomiaru saturacji ( nasycenie krwi tętniczej tlenem) oraz zostaną przeszkoleni z zakresu prawidłowej iniekcji autostrzykawką zaopatrzoną w epinefrynę (adrenalinę). Urządzenie pomiarowe - Pulsooxytocymetr oraz trenażer "Epipen", udostępnia Firma BestMedicalBrands.

 

 

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE ON-LINE

Od sierpnia do grudnia 2017, 20 osób może bezpłatnie skorzystać z konsultacji psychologicznych on-line z psychologiem,  Katarzyną Mirecką.

 

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!

 

Obowiązują zapisy i rozmowa kwalifikacyjna.

 

KONTAKT:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 602 613 003

 

 

PARTNERZY STRATEGICZNI 

 

                                             

 

 

 

                                                                            

 

 

 

PARTNERZY I PATRONI

                                                                                                             

 

Udostępnij stronę znajomym