ABC ATOPII-PORADNIK DLA OPIEKUNÓW I PEDAGOGÓW

II EMISJA

To kolejna emisja Poradnika. Tym razem broszura uwzględnia informacje o Kampanii Społecznej #zrozumiecazs. Zapytaj o Poradnik w wydaniu papierowym swojego lekarza prowadzącego!
ABC Atopii dostępny jest też w wersji elektronicznej. Plik poradnika otrzymują bezpłatnie wszyscy Członkowie PTCA oraz Subskrybenci naszego Newslettera.


KLIKNIJ I POBIERZ/CZYTAJ PORADNIK Z DYSKU GOOGLE

 

ABC ATOPII-PORADNIK DLA OPIEKUNÓW I PEDAGOGÓW

To nasze najnowsze wydawnictwo. Zapytaj o Poradnik w wydaniu papierowym swojego lekarza prowadzącego!
ABC Atopii dostępny jest też w wersji elektronicznej. Plik poradnika otrzymują bezpłatnie wszyscy Członkowie PTCA oraz Subskrybenci naszego Newslettera.


KLIKNIJ I POBIERZ/CZYTAJ PORADNIK

 

 


POPRZEDNIE EDYCJE PORADNIKA

Pobierz kompletny "AZS Pakiet  

Informacyjny dla Szkół i Przedszkoli"   

 

 

Załącznik nr 1  

Karta Kontrolna Spotkania Rodzic/Opiekun-Wychowawca 

 

 

Załącznik nr 2

Karta Szybki Pomocnik Wychowawcy 

  

 


PTCA z dumą prezentuje...

 

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rodziców i opiekunów dzieci z AZS, przygotowało dla Was specjalny zestaw materiałów, który jest doskonałym źródłem wiedzy w zakresie samej choroby jak i profilaktyki oraz sposobów prawidłowej opieki nad dzieckiem dotkniętym AZS, podczas pobytu w przedszkolu lub szkole.

Materiał jest skierowany zarówno do wychowawców i nauczycieli, którzy na co dzień sprawują w przedszkolu i szkole opiekę nad dzieckiem z AZS jak i również do rodziców. Pakiet Informacyjny to przystępne i napisane zrozumiałym językiem kompendium  z zakresu podstaw wiedzy o atopowym zapaleniu skóry ale też zbiór bardzo praktycznych i pomocnych porad, w jaki sposób prawidłowo dbać o komfort dziecka przewlekle chorego, podczas pobytu w placówce dydaktycznej.

Pakiet promuje kompleksowe (holistyczne) podejście do spraw związanych z opieką nad dzieckiem atopowym zarówno w zakresie codziennej rutyny i zabiegów pielęgnacyjnych, jak i dotyka aspektów psychologicznych, związanych ze sferą emocjonalną.

I wreszcie Pakiet Informacyjny promuje budowanie prawidłowych i konstruktywnych relacji oraz uczciwej komunikacji pomiędzy rodzicami/opiekunami, a kadrą dydaktyczną w przedszkolu i szkole. W ramach Pakietu, znajdziecie też 2 istotne załączniki, które są narzędziem do współpracy na lini dom-placówka i są bardzo pomocne w budowaniu relacji, wzajemnego zrozumienia i prawidłowych postaw, zarówno rodziców jak i kadry dydaktycznej oraz innych dzieci w grupie przedszkolnej i klasie.

Nadrzędnym celem, który przyświecał PTCA przy przygotowaniu Pakietu Informacyjnego jest budowa świadomości w społeczeństwie, szerokopojęta edukacja oraz dbałość a jak najwyższe standardy w opiece nad dzieckiem atopowym w przedszkolu i szkole Jesteśmy głęboko przekonani, że przygotowane przez nas materiały w istotny sposób wpłyną na polepszenie komfortu życia całej atopowej rodziny i pozwolą naszym dzieciom prawidłowo się rozwijać, w atmosferze tolerancji, empatii i z zachowaniem standardów "równych szans" dla wszystkich. Czego z całego serca Wszystkim życzymy. Nad  tekstem tego artykułu znajdziecie okładkę "Pakietu". Prosimy kliknąć w okładkę wydawnictwa i  pobrać kompletny "Pakiet Informacyjny dla Szkół i Przedszkoli" wraz z załącznikami.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować 2 Firmom, które wsparły wydatnie inicjatywę powstania "Pakietu", dzięki czemu ten ciekawy i bardzo potrzebny materiał może być udostępniony dla Wszystkich zainteresowanych NIEODPŁATNIE.

 

 

   Oceanic S.A

   Właściciel marki Oillan med+

   Emolienty i preparaty do skóry atopowej, suchej i wrażliwej od pierwszych dni zycia

  www.oillan.p

 

 

    

    BestMedicalBrands

    Właściciel Sklepu medycznego wyspecjalizowanego dla atopików i alergików

    www.sklepatopika.pl

 

 

>>> Podobał się artykuł ? Sprawdź nasz kwartalnik "Atopia" - wszystkie numery, bezpłatnie do pobrania TUTAJ

 

>>> Chcesz więcej informacji i benefitów od PTCA? Zostań Członkiem PTCA (członkostwo jest bezpłatne). Zarejestruj się  TUTAJ

 

 

Udostępnij stronę znajomym