TVP 2, "Pytanie na Śniadanie", poruszano istotny temat wstrząsu anafilaktycznego. Gościem programu był również przedstawiciel PTCA, który prywatnie opiekuje się dzieckiem zagrożonym anafilaksją.

Temat anafilaksji jest bardzo istotny dla wszystkich alergików. Wstrząs anafilaktyczny to ostra i nagła reakcja powodująca bezpośrednie zagrożenie życia. Charakter i specyfika "programów śniadaniowych" nie pozwoliły na demonstrację w jaki sposób przeprowadzić prawidłowo injekcję epinefryny, za pomocą auto-strzykawki Epipen.

Temat jest na tyle istotny oraz propagowanie wiedzy w tym zakresie jest wielce pożądane, dlatego też Władze Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych, podjęły decyzję o uruchomieniu ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który zakłada wyedukowanie kadry wychowawczej w żłobkach i przedszkolach w całej Polsce, w zakresie poprawnego stosowania autozastrzyku z adrenaliną, w sytuacji gdy podopieczny znajdzie się w sytuacji nagłego wstrząsu anafilaktycznego.

 

Cały odcinek "Pytanie na Śniadanie", w którym poruszano temat wstrząsu anafilaktycznego, można obejrzeć, klikając w ten LINK

 

Wg badań, w każdym roku do wstrząsu anafilaktycznego dochodzi u 3% ludzi.

Zgodnie z powyższym zapraszamy chętnych do współpracy i zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

1) Rodzice dzieci zagrożonych anafilaksją

Zakładamy, że w ramach Projektu w pierwszej kolejności wraz z producentem Epipen Junior - przeszkolimy możliwie najszerszą grupę rodziców z całej Polski. Po przebytych szkoleniach, rodzice będą już w swoich rodzinnych miastach, przy wsparciu organizacyjno-merytorycznym PTCA -  szkolić bezpośrednio kadrę wychowawczą.

 

2) Firmy

Zapraszamy do współpracy każdy podmiot, który chciałby wesprzeć finansowo oraz organizacyjnie nasze Stowarzyszenie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Szkoleń dot. umiejętności reagowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia alergików.

 

>>> Podobał się artykuł ? Sprawdź nasz kwartalnik "Atopia" - wszystkie numery, bezpłatnie do pobrania TUTAJ

>>> Chcesz więcej informacji i benefitów od PTCA? Zostań Członkiem PTCA (członkostwo jest bezpłatne). Zarejestruj się  TUTAJ

Udostępnij stronę znajomym